Math
Math, 26.02.2020 16:10, deepakyadav5930

182.10 kg of rice costs as much as 20 kg of wheat, 25 kg of wheat costs as much as 2 kg of tea, 5 kg of tea costs as much as 25 kg of sugar. find the cost of 6 kg of sugar if 4 kg of rice cost rs 32

answer
Answers: 1
Get

Other questions on the subject: Math

image
Math, 17.08.2019 23:54, M015
7. (i) cos 0 - sin 0 = cos 20 (1 - = sin? 20)​
Answers: 1
image
Math, 18.08.2019 21:00, shashidarshanbiradar
If in a right triangle abc, right-angled at b, tan a = 1, then find the value of 2 sin a cos a.​
Answers: 1
image
Math, 18.08.2019 23:00, karanrai123
Area enclosed by arc bc and chord bc is called a
Answers: 2
image
Math, 19.08.2019 21:00, srabani80pal
Area of rhombus is 56 metre square if its perimeter is 28 find its altitude​
Answers: 1
Do you know the correct answer?
182.10 kg of rice costs as much as 20 kg of wheat, 25 kg of wheat costs as much as 2 kg of tea, 5 kg...

Questions in other subjects:

Konu
English, 27.02.2021 14:50
Total solved problems on the site: 26938469